8 sockets automatic voltage stabilizer V2215 (also known as Line Regulator) is a reliable solution to provide the right protection for your computer and related accessories, DVD, TV, and other home devices. V2215 AVR closely monitors the input voltage and instantly switches to the correct output voltage, which is more widely used by people in Mexico.
8 Sockets Automatic Voltage Stabilizer Features:
◆ Space-saving design
Provide power protection for all your sensitive electronic products and peripherals
◆ Easy installation
Can be placed on the desktop
◆ Flame retardant material
ABS material, good comprehensive performance, and a wide range of uses.
◆ Automatic correction
Stable voltage, automatic correction of transient voltage fluctuations, providing controlled AC power.

![]() |
Automatic Voltage Stabilizer Typical ApplicationsProvide backup power and surge protection for home and small office electronic devices, including:
|
| Package info | Capacity | Carton | Quantity | G.W | Single Pack |
| 300W | 33.5*21.5*19.5cm FYI | 6PCS | 7.4KGS FYI | Color Box |
V2215 voltage regulator for home
① Yellow Indicator: Buck state
② Green Indicator: Power On/Off LED
③ Yellow Indicator: Boost state
④ USB
⑤ Switch

Parameter
| MODEL | V2215 |
| CAPACITY | 600VA/300W |
| 900VA/450W | |
| 1200VA/600W | |
| 1600VA/800W | |
| INPUT | |
| Voltage | 120VAC |
| Voltage Range | 89-145VAC |
| Frequency | 50Hz/60Hz(autosensin) |
| Joules | 94J(14D391) |
| AC plug type | NEMA 5-15P |
| Output | |
| Steps of Regulation | 3(2-step Boost & 1-step Buck) |
| Output Voltage | 120VAC±10% |
| Max spike current | 3A\4A\5A\7A |
| 5VDC USB Charging port(Optional) | 2ports 2.1A Max |
| Output Receptacles | Nema5-15R or Universal Nema: 4pcs AVR regulated plus surge protected + 4pcs surge protected only |
| Protection | Overload / short circuit: manual reset circuit switch |
| Over-temperature protection: thermal switch | |
| Surge protection:94 Joules | |
| 1 route 4 holes stable voltage output | |
| 1 route 4 holes surge protection output | |
| delay Time | 30S |
| STATUS INDICATORS | |
| Power On/Off LED | Green |
| Boost state | Yellow |
| Buck state | Yellow |
| ENVIRONMENT | |
| Humidity | 0-95%(Non-condensing) |
| Noise Level | Less than 40dB at 1M |

Contact Us
Unwavering in our dedication to customers and delivering cutting-edge innovations, Yixing stands as your steadfast ally on the journey ahead.






