N021-220 30A 6600W adjustable surge Protector 220V can prevent high and low voltage, power, and load shedding and is suitable for air conditioners, TVs, computers, and other home appliances.
N021-220 Adjustable Surge Protector Features
Adjustable Surge Protector N021-220 adopts PC flame-retardant shell. If the instantaneous voltage exceeds the limit, the (AVP) automatic voltage protector will automatically and quickly protect the appliance from overvoltage damage.
– Manual switch controls the power supply of the protector.
– Light indicators for High voltage, Low voltage.
– Protection against low and high voltage.
– Time delay and Normal voltage.
– Protection against blackouts.
– Adjustable delay time.
– Easy installation.
– Compact size.

Home Voltage And Low Voltage Protection Device Technical Data
| Model: | N021-220 |
| Operating Voltage | 220V AC |
| Operating Frequency | 50Hz-60Hz |
| Under Voltage Cut-off | 165V~220V adjustable |
| Over Voltage Cut-off | 220V~265V adjustable |
| Surge Protection | 330 Joules |
| Delay Time | 3min-5min adjustable |
| Output Capacity | 30A,6600W |
| Packing | Double Blister |
| Warranty | 3 Years |
| Voltage: | 220V AC |
| Application scenarios: | Dormitories, offices, household appliances |
| Origin: | Zhejiang, China |
| Customized processing: | Yes |
| Product certification: | CE, ISO9001 |
Instruction
| ① Green Indicator: Normal Voltage | |
| ② Red Indicator: HIP | |
| ③ Red Indicator: LOP | |
| ④ Switch | |
| ⑤ Adjustable LOP | |
| ⑥ Adjustable HIP | |
| ⑦ Adjustable Delay | |
| ⑧ Digital Display | |
| ⑨ Installation Connection Method | |
![]() |
|

Dimension

Adjustable surge protector is suitable for most electrical appliances

Packaging
| PACKAGE INFO | CARTON | Q’TY | G.W | SINGLE PACK |
| 47*41*34cm FYI | 50PCS | 14.6kgs FYI | Blister(s) |
N021-220 Adjustable surge protector is a one-stop solution to prevent high and low voltage surges on refrigerators/TVs/computers/coffee machines/microwave ovens, providing a stable electrical connection for your home devices.
Contact Us
Unwavering in our dedication to customers and delivering cutting-edge innovations, Yixing stands as your steadfast ally on the journey ahead.






