Yixing 220V AC voltage stabilizer V2210SA can provide efficient power management for home appliances, allowing your devices to run smoothly while providing a more convenient and safe power experience.

![]() |
220V AC Voltage Regulator Suitable For Home And OfficeVoltage Regulator 220V AC V2210SA provides a stable voltage supply to ensure the normal operation of equipment, effectively reducing the failure rate and risk of accidents in the power system, while also improving the service life of equipment and energy consumption control. |
Specifications:
|
220V AC Voltage Regulator V2210SA Features

If you want to know the automatic AC voltage stabilizer price, you can consult Yixing Electronic Technology, which specializes in producing voltage stabilizers and has 17 years of experience in factory direct sales.
Parameter
| Capacity | 2000VA/1000W |
| Input | |
| Voltage | 220VAC |
| Voltage Range | 180-260VAC |
| Adjustable Delay Time | 2/10/30s |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Output | |
| Voltage Range | 88-148VAC |
| USB Charging Port | 2 Ports 2.1A Max |
| Surge Protection | 175 Joules |
| Environment | |
| Humidity | 0-95%(Non-condensing) |
| Noise Level | Less Than 40dB at 1M |
Contact Us
Unwavering in our dedication to customers and delivering cutting-edge innovations, Yixing stands as your steadfast ally on the journey ahead.








