V2202 voltage stabilizer for house can stabilize voltage, protect equipment, reduce energy loss in household appliances, and extend the service life of equipment.

V2202 Surge AVR Voltage Stabilizer For House


V2202 Surge AVR Voltage Stabilizer For House Instruction
① Green Indicator: High Input
② Green Indicator: Power On
③ Green Indicator: Low Input
④ Switch
⑤ Adjustable Delay Range
⑥ Data Line Protection

| Package info | Capacity | Carton | Quantity | G.W | Single Pack |
| 300W | 57.5*21.5*25.5CM | 12PCS | 11.5KGS | Color Box |
Parameter
| MODEL | V2202 |
| CAPACITY | 600VA/300W |
| 900VA/450W | |
| 1200VA/600W | |
| INPUT | |
| Voltage | 120VAC |
| Voltage Range | 80-145Vac |
| Frequency | 50Hz/60Hz(autosensin) |
| Joules | 94J(14D391) |
| AC plug type | NEMA 5-15P |
| Output | |
| Steps of Regulation | 3(2-step Boost & 1-step Buck) |
| Output Voltage | 120VAC±10% |
| Max spike current | 3A\4A\5A |
| Output Receptacles | Nema5-15R or Universal Nema: 8pcs AVR regulated plus surge protected |
| Protection | Overload/short circuit: manual reset circuit switch |
| Over-temperature protection: thermal switch | |
| Surge protection: 94 Joules | |
| 2route 4 holes stable voltage output | |
| Data line protection: RJ-45 | |
| adjustable delay range | 2S-10S-30S |
| STATUS INDICATORS | |
| High Input | Green |
| Power On | Green |
| Low Input | Green |
| ENVIRONMENT | |
| Humidity | 0-95%(Non-condensing) |
| Noise Level | Less than 40dB at 1M |

Contact Us
Unwavering in our dedication to customers and delivering cutting-edge innovations, Yixing stands as your steadfast ally on the journey ahead.






