V2201 Voltage Regulator with 6 outlets protects your TV, PC, laptop, printer, scanner, router, phone, fax machine, modem, lamps or any other home/office electronic equipment from dangerous surges, spikes and line noise.

6 Sockets Voltage Regulator V2201Voltage Regulator to stabilize the voltage of the home power grid and protect the normal operation of home appliances. For some families living in areas with unstable voltage, a home voltage stabilizer is also a good choice. |
Advanced Protection for: ◆ Personal computers ◆ monitors ◆ printers ◆ wireless routers ◆ modems ◆ high-definition televisions ◆ digital video recorders ◆ media players ◆ optical disc players ◆ smart speakers ◆ telephone systems |
6 Sockets 120VAC Voltage Regulator For TV Instruction
① Switch
② Red Indicator: High Input
③ Green Indicator: Power On
④ Yellow Indicator: Low Input
⑤ Delay Time


| Package info | Capacity | Carton | Quantity | G.W | Single Pack |
| 300W | 51.5*33.8*34.8CM | 24PCS | 24.4kgs | Color Box |
Parameter
| MODEL | V2201 |
| CAPACITY | 600VA/300W |
| 900VA/450W | |
| INPUT | |
| Voltage | 120VAC |
| Voltage Range | 89-145Vac |
| Frequency | 50Hz/60Hz(autosensin) |
| Joules | 94J(14D391) |
| AC plug type | NEMA 5-15P |
| Output | |
| Steps of Regulation | 3(2-step Boost & 1-step Buck) |
| Output Voltage | 120VAC±10% |
| Max spike current | 3A\4A |
| Output Receptacles | Nema5-15R or Universal Nema: 4pcs AVR regulated plus surge protected+2pcs surge protected only |
| Protection | Overload/short circuit: manual reset circuit switch |
| Over-temperature protection: thermal switch | |
| Surge protection: 94 Joules | |
| 1 route 4 holes stable voltage output | |
| delay Time | 30S |
| STATUS INDICATORS | |
| High Input | Red |
| Power On | Green |
| Low Input | Yellow |
| ENVIRONMENT | |
| Humidity | 0-95%(Non-condensing) |
| Noise Level | Less than 40dB at 1M |

Contact Us
Unwavering in our dedication to customers and delivering cutting-edge innovations, Yixing stands as your steadfast ally on the journey ahead.







