Whether it is daily use of household appliances or sudden circuit abnormalities, this 2123 automatic refrigerator voltage protector can provide instant protection and avoid the risk of electrical fires and other electrical accidents.

Behind our daily lives, there is a group of little guards who silently guard the safety of our families – voltage protectors. They are like the guardian angels of the home, always monitoring the safety of the circuit. When the power supply has unstable voltage, too high or too low voltage, lightning strikes, human theft of wires, etc., the voltage protector can act quickly to limit the voltage within the range that the equipment can withstand, preventing electrical fires and electric shock accidents. Whenever we use voltage protectors and enjoy the convenience brought by technology, we often ignore the existence of these safety protections.
Power reference table of common household electrical appliances



| ① Digital Display | |
| ② HIP: | 260V (230V~280V adjustable) |
| ③ Delay Time: | 5s/180s |
| ④ LOP: | 165V (140V~180V adjustable) |

Parameter
| Operating Voltage | 220V AC |
| Operating Frequency | 50 Hz-60 Hz |
| Under Voltage Cut-off | 165V AC(140V~180V adjustable) |
| Over Voltage Cut-off | 260V AC(140V~180V adjustable) |
| Delay Time | 5s/3min |
| Output Capacity | 13A ,2860W |
| Packing | Double Blister/Color Box |
| Warranty | 1 Year |

Contact Us
Unwavering in our dedication to customers and delivering cutting-edge innovations, Yixing stands as your steadfast ally on the journey ahead.






