When overvoltage occurs in the power system, the voltage protector N019-220 can respond quickly and limit the overvoltage amplitude to a safe range through its internal nonlinear resistor or other mechanisms to prevent damage to the equipment.

| Operating Voltage | 220V AC |
| Operating Frequency | 50Hz-60Hz |
| Under Voltage Cut-off | 180V AC |
| Over Voltage Cut-off | 264V AC |
| Delay Time | 3min |
| Output Capacity | 30A,6600W |
| Packing | Double Blister |
| Warranty | 3 Years |

| ① Green Indicator: | Normal Voltage |
| ② Red Indicator: | HIP |
| ③ Red Indicator: | LOP |
| ④ Switch | |
| ⑤ Installation Connection Method | |
![]() |
|

| PACKAGE INFO | CARTON | Q’TY | G.W | SINGLE PACK |
| 47*41*34cm FYI | 50PCS | 14.6kgs FYI | Blister(s) |
※ Home electronic surge protector procurement and market analysis: key elements that wholesalers must know
※ Why do lighting wholesalers need AVS Surge Protector? The ultimate solution to ensure safety and reduce costs
※ Surge Protector Plug:Power Protection For Household Appliances, Safe Use Of Electricity
※ Digital voltage protector: the “invisible emergency room” for household electrical safety
※ Knowledge about digital voltage protectors to protect household appliances from voltage fluctuations
※ Measures to avoid short circuits and disconnections in household electrical systems
Unwavering in our dedication to customers and delivering cutting-edge innovations, Yixing stands as your steadfast ally on the journey ahead.